Elhunyt Kovács Ferenc, a Videoton korábbi edzője

Előfizetek

A szakember játékosként és edzőként is nemzetközi kupadöntős volt, 1985-ben a székesfehérváriakat vitte el az UEFA-kupa fináléjáig.

Május 30-án tudatta a szomorú hírt a Videoton hivatalos honlapja: meghalt Kovács Ferenc az együttes korábbi sikeredzője. A székesfehérvári csapat tiszteletbeli elnöke 1934. január 7-én született, húsz évvel később, MTK-nevelésként mutatkozott be az első osztályú bajnokságban. 1964-ben KEK-döntőig (Kupagyőztesek Európa Kupájában) vitte a fővárosi együttest, amit több, mint tíz évig szolgált. A fináléban az első meccs döntetlenje után 1-0-ra nyert a lisszaboni Sporting.

Olvasd el ezt is!

Kovács Ferenc bajnok lett az MTK-val, majd edzőként a Videotonnal ért el nagy sikereket. Az 1984-85-ös szezonban fináléba jutott a gárdával az UEFA-kupában, útközben többek közt a Manchester Unitedet is búcsúztatták. A döntőben aztán a Real Madrid túl nagy falatnak bizonyult, a hazai 0-3 után nem volt elég a madridi 1-0-s győzelem.

Amikor a legelső alkalommal megkerestek Fehérvárról, én egy lépcsőfoknak tekintettem a Videotont. Végül, kis túlzással, az életem lett ez a város. Bármelyik korszakra gondolok vissza, ragyogó csapatom volt Sóstón. Volt amikor jól ment, de nem engedték, hogy bajnokok legyünk, volt amikor átalakult a csapat, de ennek ellenére jó volt a közösség. Volt, amikor remekeltünk a nemzetközi színtéren és divat lett a Videotonnak szurkolni. Soha nem felejtem el azokat az embereket, akik a lámpaoszlopokra kapaszkodva nézték a meccseinket: vagy azért, mert nem volt pénzük, vagy azért, mert elfogytak a belépők

- idézte a vidi.hu a tréner korábbi nyilatkozatát.

Kovács Ferenc 84 évesen vesztette életét, nyugodjon békében!

Tovább olvasok
Brit tudósok szerint Bella Hadid a világ legszebb nője

Illusztrációnkon Kate Compton szerepel.

A Csillagainkban a hiba írójának regénye alapján készült sorozat debütál az HBO-n

Az Alaska nyomában című minisorozat október 19-én lesz elérhető az HBO GO-n, az HBO csatornán pedig november 1-jén kerül adásba.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy mindig azonnal értesülj mindenről.

Egyéves előfizetés (10 lapszám) 9950 Ft helyett csak 4950 Ft. Így most 995 Ft helyett lapszámonként csak 495 Ft! Egyéves elofizetés(10 lapszám) 9950 Ft helyett csak 4950 Ft. 995 Ft helyett lapszámonként 495 Ft.