El Clásico - 8 éve nem kapott ekkora zakót a Real

Előfizetek

Lionel Messi nélkül is kiütötte a madridiakat a Barcelona.

A Real Madrid pocsék formában fordult rá a 2018-19-es szezon első szuperrangadójára, Julen Lopetegui tanítványai utóbbi öt mérkőzésükből négyet elvesztettek, egyszer pedig döntetlent játszottak. A Barcelona ennek a mérlegnek pont az ellenkezőjét produkálta, hiszen egy remi mellett négyszer is győztesen hagyták el a pályát Luís Suárezék.

Olvasd el ezt is!

Nem sokáig kellett várni az első hazai gólra vasárnap, Jordi Alba centerezett nagyszerűen, Philippe Coutinho pedig laposan a bal alsóba lőtt. Az első félidő derekán Suárez harcolt ki büntetőt, amit aztán szépen a jobb alsóba helyezett. A második félidő elején Marcelo szépített, majd jöhetett volna az egyenlítés is, de Luka Modric lövése a kapufán csattant.

A 75. percben ismét Suárez villant, Sergi Roberto beadását fejelte gyönyörűen a kapuba. Nem sokkal később ismét az uruguayi és a spanyol játszottak össze, előbbi csippentette át pimaszul a kimozduló Thibaut Courtois-t. Két csere hozta össze az ötödiket: Ousmane Dembélé találta meg a középen érkező Arturo Vidalt, aki a hálóba fejelt.

5-1 lett a vége, a Real Madrid legutóbb 2010 novemberében kapott ki ennyire csúnyán a Barcától, akkor gólt sem tudott szerezni (5-0). A blancók legutóbb 2016 áprilisában tudták legyőzni a Barcelonát (1-2) a bajnokságban. Ennek a mostani vereségnek biztosan komoly következményei lesznek, minden bizonnyal ez lesz az utolsó szög Lopetegui regnálásának koporsójában.

Jöhet egy kis nézelődés?

Tovább olvasok
Most tényleg ne az autót nézd

Sokkal érdekesebb, ami előtte zajlik.

A Braun közel harminc év után tér vissza a Hi-Fi piacra

Az 1959-es LE hangszóró dizájnját vették alapul.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy mindig azonnal értesülj mindenről.

Egyéves előfizetés (10 lapszám) 9950 Ft helyett csak 4950 Ft, így lapszámonként csupán 495 Ft.