Vb-döntő: Mandzukic öngólja és a vb legnagyobb potyája zárta keretbe a tornát

Mario Mandzukic,futball,vb-döntő,vb,világbajnokság
Forrás: YouTube
Előfizetek

A horvát csatár vasárnapi produkciójához hasonló bravúr eddig csak egy futballistának jött össze.

Vasárnap délután rendezték az oroszországi világbajnokság fináléját, melyen a franciák történetük során másodszor, a horvátok pedig először érhettek volna fel a csúcsra. Utóbbiak voltak kezdeményezőbbek az első félidőben, mégis hátrányba kerültek. Antoine Griezmann harcolt ki szabadrúgást a tizenhatos előterében, majd el is végezte azt, Mario Madzukic pedig a saját hálójába csúsztatta a labdát.

Ivan Perisic egyenlített tíz perccel később egy nagyszerű bal lábas lövéssel, de az első félidő hajrájában ismét hátrányba kerültek a horvátok. Perisic kezezett a tizenhatoson belül, Néstor Pitana pedig videózás után büntetőt ítélt. Griezmann nem hibázott, így előnnyel mehettek félidőre a franciák.

Paul Pogba első lövését még blokkolták, a lepattanót viszont szépen helyezte a kapuba a Manchester United középpályása. Hat perccel később Kylian Mbappe lőtte a negyediket, Pelé után ő lett az első 20 év alatti futballista, aki gólt tudott szerezni egy világbajnoki döntőben.

A finálé 69. percéig kellett várnunk a világbajnokság legnagyobb potyájára, Hugo Lloris próbálta elpasszolni Mandzukic mellett a labdát, a horvát csatár azonban belekotort, és be is csorgott róla a hálóba a labda. Ezzel a holland Ernie Brandts után ő lett a vb-történelem második olyan játékosa, aki egy mérkőzésen a saját és az ellenfél hálóját is bevette. 4-2 lett a vége, a franciák 1998 után értek fel ismét a csúcsra, a horvátok pedig a legjobb vb-szereplésüket produkálták.