Tűzijátékkal és gumiégetős pörgéssel búcsúzott a Forma-1

Valtteri Bottas rajt-cél győzelmet aratott Abu-Dzabiban.
Előfizetek

Vasárnap délután Abu-Dzabiban rendezték a 2017-es F1-szezon utolsó futamát. Valtteri Bottas bántóan simán jött el a rajtnál, Lewis Hamilton és Sebastian Vettel követte a finnt tisztes távolságból. Így maradt ez húsz körig, az első tizenkét versenyző abban a sorrendben haladt, ahogy elrajtoltak.

Olvasd el ezt is!

Carlos Sainz Jr. szolgáltatott némi izgalmat azzal, hogy majdnem falnak meg a boxalagútban. A renault-sok rosszul rögzítették a fiatal spanyol bal első kerekét, ez okozott gondot.

Ki tudja, Felipe Massa ezúttal tényleg befejezi-e F1-es pályafutását? Ha igen, akkor egy pontot szerzett a búcsú alkalmával. Valtteri Bottas idén négyszer indulhatott pole-pozícióból, háromszor pedig be is húzta az éppen aktuális futamot. Hamilton egy második hellyel búcsúzott, Vettel pedig a harmadik helyen végzett. A szervezők látványos tűzijátékkal zárták a show-t, de csak átmenetileg, tavasszal újra felbőgnek a motorok.