A Lazio ellen ollózta a forduló gólját a fiatal francia

futball
Forrás: YouTube
Előfizetek

A ciprusi Apollon óriási meglepetésre 2-0-ra legyőzte az olasz gárdát.

Néhányan hajlamosak lefikázni az Európa Ligát, pedig a második számú kupasorozatban vitézkedő játékosok néha szebb gólokat szereznek, mint a Bajnokok Ligája gigászai. Így történt csütörtök este is, előzetesen nem sokan gondolták volna, hogy az Apollon jegyzi majd a csoportkör ötödik fordulójának legnagyobb bombáját. Arra sem sokan fogadtak, hogy a ciprusiak egyáltalán pontot szereznek a sokkal esélyesebb Lazio ellen, aztán három lett belőle.

Olvasd el ezt is!

David Faupala villant az első félidőben, Joao Pedro beadását ollózta be a 31. percben. A mérkőzés hajrájában egy nagyszerű támadás végén Sasa Markovic döntötte el a három pont sorsát.

Faupala egyébként az RC Sains En Gohelle-ben nevelkedett, majd megfordult a Lens-ban és a Manchester Cityben is. A második meccsén ez volt az első gólja új csapatában. A MOL Vidi FC sajnos sima vereséget (2-0) szenvedett Fehéroroszországban, így mindenképp pontot kell szereznie az utolsó fordulóban a már biztosan csoportelső Chelsea ellen.